Fókusz Gyülekezet Budapest

HITVALLÁSUNK

Miért Fókusz Gyülekezet a nevünk?

Isten a következő mottót helyezte a szívünkre: „Felfelé nézni, felfelé mutatni!” Hitünk és meggyőződésünk, hogy az emberek figyelmét, fókuszát felfelé, Istenre kell irányítani, mert csak Tőle jöhet igazi segítség. Nem magunkban, nem másokban, hanem egyedül Istenben kell keresnünk a megoldásokat és válaszokat a kérdéseinkre. Az, hogy mire összpontosítunk, mire fókuszálunk, megmutatja azt, hogy számunkra mi a fontos az életben. Mi azt szeretnénk, hogy nálunk Isten és az Ő dicsősége legyenek a fókuszban.

Mi a küldetésünk?

Istent dicsőíteni Krisztus követése által!

Hisszük, hogy az élet nem rólunk szól. Isten adta az életet, ezért minden, amit teszünk, Őróla kell, hogy szóljon és az Ő dicsőségére kell, hogy legyen. És hisszük, hogy azzal tudjuk Őt dicsőíteni, hogy Krisztust követjük. Ahogy Jézus mondta: „Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremtek és a tanítványaim lesztek.” János 15,8

Mik az értékeink?

A gyülekezetünk életében legfontosabb értékeket hat pillér jelöli.

1. Szenvedélyes imádat

Hisszük, hogy Isten nagy, hatalmas és méltó minden tiszteletünkre. A Biblia arra is tanít, hogy Isten kegyelmes, szerető és közel van hozzánk. Neki kedves, amikor teremtményei Hozzá szólnak. De nem kedves előtte a gépies, száraz, megszokásból fakadó vallásoskodás, hanem abban gyönyörködik, amikor gyermekei őszinte szívből dicsérik Őt. Hisszük, hogy istentiszteleteink fontos része az imádat, és hogy ezáltal megtapasztalhatjuk Isten jelenlétét és közelségét.

„Eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádók lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.” János 4,23

2. Megalkuvás nélküli igehirdetés

Hisszük, hogy a Biblia Isten Szava, és hogy rajta keresztül Isten szól hozzánk. Istentiszteleteink egyik fő célja, hogy halljuk és megértsük Isten Szavát, ezért igehirdetőink nem a saját ötleteiket és gondolataikat osztják meg, hanem a Biblia időtálló, megbízható üzenetét. Hisszük, hogy ez az üzenet teljesen aktuális válasz a 21. század kihívásaira, és törekedni fogunk arra, hogy ami elhangzik, azt alkalmazni is tudjuk a mindennapi életünkben!

„A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, hogy tökéletes, minden jó cselekedetre felkészített legyen az Isten embere.” 2Tim. 3,16-17

3. Hittel teli imádkozás

Meg vagyunk győződve arról, hogy Isten figyel és meghallgatja imáinkat. Isten nem távoli és nem közömbös irántunk. Bátran meg lehet Őt szólítani! Az imádság fontos része minden istentiszteletünknek, és házi csoportjainkban is fontos szerepet kap, amikor egymás terheiért és szükségeiért imádkozhatunk.

„Majd így tanította őket: Nincsen-e megírva: az én házam imádság háza lesz minden nép számára?” Márk 11,17

4. Bátor hitvallás

Jézus Krisztus egész életét feláldozta értünk. Lejött a Földre, meghalt, hogy elvegye a bűneinket, harmadnapon feltámadt, így megszabadított minket az önközpontú életből, új reményt és célt adott nekünk. És új életet ad mindazoknak, akik őszinte hittel fordulnak Hozzá. Ezt az üzenetet hívjuk evangéliumnak, ami azt jelenti: örömhír. Hisszük, hogy nem szabad ezt az örömhírt magunknál tartani, ezért meg akarjuk osztani minél több emberrel. Bátran elmondjuk másoknak, hogy Jézus Krisztus követői vagyunk. Elmondjuk, hogy mit tett értünk. És hívjuk az embereket nem csak a gyülekezetbe, hanem Jézus Krisztushoz, hogy megtapasztalják ők is azt az új életet, amit csak Ő tud megadni.

„Nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten ereje az minden hívő üdvösségére...” Róma 1,16

5. Céltudatos tanítványozás

Jézus földi élete során sok tanítványt gyűjtött maga köré. A tanítványokról legtöbbször a 12 apostol jut eszünkbe, de a Bibliából tudjuk, hogy ennél sokkal többen voltak. Sőt, halála után is tanítványnak nevezik Jézus követőit. Tehát, amikor a tanítványságról beszélünk, Jézus követéséről beszélünk. Hisszük, hogy ma is az a legfontosabb elhívásunk, hogy egész életünkkel kövessük Őt. Gyülekezetünk egyik fő célja az, hogy segítsünk az embereknek tanítványokká válni és Krisztust követni. Istentiszteleteink, házi csoportjaink, gyermek- és ifjúsági foglalkozásaink mind ezt a célt szolgálják. Igyekszünk megérteni és bemutatni, hogy Jézus Krisztus követése hogy néz ki a 21. században. És igyekszünk másokat is meghívni erre a nagyszerű kalandra!

„Menjetek el azért, és tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében. Mindannak megtartására tanítsátok őket, amit én parancsoltam nektek.” Máté 28,19-20

6. Stratégikus gyülekezetalapítás

A „gyülekezet” szó a görög ekklézsia szóból ered, ami alapvetően a hívők közösségét jelenti. Jézus földi élete során ezt mondta: „Én felépítem gyülekezetemet és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat!” Hisszük, hogy Isten terve az, hogy minden hívő ember gyülekezethez tartozzon. A gyülekezet a hívő lelki otthona. Ott kap lelki táplálékot, és ott találja meg a lelki közösségét. A gyülekezet nélküli hívő olyan, mint a család nélküli kisgyermek: szenvedni fog, és nem fog úgy fejlődni, ahogy kellene. Gyülekezetünk célja erős lelki közösséget építeni és biztosítani tagjaink számára. És célunk azon dolgozni, hogy minél több helyen alakuljanak új gyülekezetek, hogy így minél több ember találjon lelki otthonra, nem csak Budapesten, hanem szerte Magyarországon!

„De én is mondom neked, hogy te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel az egyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.” Máté 16,18

Mit hiszünk?

Gyülekezetünk a Magyarországi Baptista Egyházhoz tartozik. Teljes hitvallásunk megtekinthető itt: